16 Ocak 2021 Cumartesi

AK Parti, 1 Kasım Seçimleri İçin Milletvekili Adaylarını Tanıtıyor

AK Parti'nin 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri Aday Tanıtımı, bugün Davutoğlu'nun katılımıyla yapılıyor.

ak-parti-1-kasim-secimleri-icin-milletvekili-adaylarini-tanitiyor
 1 Kasım seçimleri için seçim startını bugün Ankara Arena'daki "aday tanıtım toplantısı" ile veriyor. Toplantıda konuşanBaşbakan Davutoğlu, ''Hiçbir aşamada bizi durduramadılar. Ne 2002'de genel başkanımızı yasaklarken durdurabildiler, ne e-muhtırayla durdurabildiler, ne parti kapatma davasıyla durdurabildiler. Ne de 2015'e giderken arkamızda kalan Gezi provokasyonları, 17-25 Aralık provokasyonlarıyla durdurabildiler'' dedi.

Toplantının başlangıç saati 10.00 olarak açıklanmasına rağmen, Arena Spor Salonu sabahın erken saatlerinden itibaren doldu. AK Parti Kongresi'nde delegelere ayrılmış olan salon zemini, bu kez 1 Kasım seçimlerinde AK Parti milletvekili adaylarına ayrıldı.

SALON SLOGANLARLA SÜSLENDİ

Ankara Arena'da, aday tanıtımı için salon, daha önce AK Parti kongresinde olduğu gibi, "tek başına iktidar", "bu ışık sönmeyecek", "doğru karar istikrar" gibi sloganlarla süslendi.

 
ReklamReklam
 

 

SEÇİM ŞARKISI

AK Parti'nin 1 Kasım seçimlerinde kullanacağı seçim şarkısı da ilk kez bugün resmen yayınlanacak. "Haydi Bismillah" adını taşıyan şarkı, yaklaşık 10 gün önce yapılan AK Partikongresinde şehitlere saygı nedeniyle çalınmamıştı.

CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ..!

DAVUTOĞLU SALONA GELDİ

Saat 10:30 sıralarında AK Parti Lideri Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikteAnkara Arena'ya geldi. Davutoğlu'nun salona girişinde AK Parti'nin seçim şarkısı çalındı.

Davutoğlu'nun partilileri selamlaması sırasında ise "Davutoğlu Ahmet Hoca" şarkısı çalındı. Davutoğlu ve eşi partililere kırmızı karanfil atarak selamladı.

ÜÇ DÖNEMLİK 24 KİŞİ YENİDEN LİSTEDE

AK Parti aday tanıtım toplantısında ilk konuşmayı, Seçim İşleriden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ yaptı. Bozdağ, AK Parti'nin 1 Kasım seçimleri aday listesi konusunda katılımcılara bilgi verdi.

7 Haziran seçimlerine katılamayan isimlerden 24 kişinin, 1 Kasım'da yeniden aday olduklarına dikkat çeken Bozdağ, AK Parti adaylarının yaş ortalamasının da 48 olduğunu söyledi.

"HAYDİ BİSMİLLAH" DİYE BAŞLADI

Bozdağ da konuşmasına, AK Parti'nin bu seçimde slogan olarak kullanacağı, seçim şarkısına da adını veren "Haydi Bismillah" diyerek başladı.

DAVUTOĞLU'NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Aday tanıtım töreninde konuşan Davutoğlu, şunları söyledi:

''Değerli dava arkadaşlarım, muhterem aday arkadaşlarım hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Haydi bismillah diyorum. Milletleri zor zamanlarda o zor zamanların içinden çıkaran öncü kadrolar yüceltir. Zor zamanlarda söyleyecek sözü olan, yürüyecek yolu olan kadrolar milletin önündeki engelleri aşar ve tarihi yürüyüşte onlara yeni hamle imkanları sunar. İşte AK Parti milletin bağrından çıkan böylesi bir kadronun başlattığı tarihi bir hareketin adıdır. Kurucu liderimiz genel başkanımız, şimdi Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğüyle başlayan bu hareket mutlak suretle hedefine ulaşacaktır. Dün sayın Cumhurbaşkanımızla milyonlara hitap ederken vurguladığımız gibi, bu kutlu yürüyüş nesilden nesile her adımda daha da güçlenerek devam edecek. İlk günkü aşkla son nefese kadar yürüyeceğiz. Allah aşkımızı daim, sözümüzü etkili, ulaşacak menzilimizi yakın kılsın.

Son 4 dönemin aday tanıtım toplantılarına baktığımızda aslında davamızın köşe taşlarını ortaya çıkartabiliriz. 2002'de açıklandıktan sonra bu hareketin kurucu genel başkanı yasaklandığı zaman tanıtım toplantısı yapılamamıştı. Ama o kadrolar 28 Şubat'ın zulümlerini arkasında bırakarak Türkiye'ye özgürlük hamlelerinin önünü açmak için yola çıktı. Ekonomik krizin o dehlizlerinden ülkeyi çıkaran bu kadro bir araya geldiği zaman daha bir çoğu birbirini tanımıyordu. Şimdi nice başarılı bakanlar, başbakanlar ve cumhurbaşkanları çıktı. Ne bereketli bir hareket ki ilk aday listelerinin içinden nice devlet adamlarına öncülük etti.

BİZİ DURDURAMADILAR

2007 seçimlerine giderken listeler açıklandıktan sonra, 13 Haziran 2007'de aday tanıtım toplantısı yapıldığında adaylarımızın arkasında 27 Nisan e-muhtırası vardı. Baskıyla AK Parti'nin içinden cumhurbaşkanı çıkartmayacağız diyen karanlık odaklara karşı, o toplantıya katılan adaylar Temmuz seçimlerine yürüdü ve gerideki e-muhtırayı bütün anti demokratik çevrelerin tuzaklarını yerle bir ederek büyük bir zafere imza attı. O kadroları da saygıyla selamlıyorum. 7 Haziran 2011 seçimlerine giderken, 18 Nisan 2011'de yine burada toplantı yapıldığında geride parti kapatma davasından başarıyla vakur bir şekilde çıkmış AK Parti kadroları vardı. Hiçbir aşamada bizi durduramadılar. Ne 2002'de genel başkanımızı yasaklarken durdurabildiler, ne e-muhtırayla durdurabildiler, ne parti kapatma davasıyla durdurabildiler. Ne de 2015'e giderken arkamızda kalan Gezi provokasyonları, 17-25 Aralık provokasyonlarıyla durdurabildiler. Şimdi yeni bir seçime onurla yürürken demokrasiyi egemen kılmaya var mıyız?

Ben burada 7 Haziran seçimleriyle TBMM'de görev yapmış olan bütün arkadaşlarımı 258 milletvekilimizi saygıyla bir kez daha anıyorum. Her birine teşekkür ediyorum. 258milletvekili almış olmamıza rağmen, tek başımıza iktidar olamamamızın sonucundaTürkiye'nin bir kaosa, krize yöneleceğini düşünenler şunu gördüler ki, Türkiye'de siyasetin mayası, omurgası AK Parti'dir. AK Parti olmadan siyasete şekil de dizayn da verilemez.

"İŞTE AK PARTİ FARKI BU"

Üç ay içinde birçok engelle karşılaştık. 8 Haziran sabahından itibaren blok tartışması başlatıldı. Dediler ki AK Parti karşıtı blok Meclis'te çoğunluğu ele geçirdi, AK Parti'nin iktidar yılları bitti… İşte bu bloklara karşı 258 yiğit adam dimdik durdu ve bütün blokları çökertecek güçlü bir iradeyi Meclis'e yansıttı. 258 arkadaşımı tek tek tebrik ediyorum. Onların iradesiyle TBMM Başkanlık seçimlerinde bütün partiler fire verirken, AK Partihiçbir pazarlığa girmedi ve 258 vekil bir tek fire vermeden, 258 oyla değerli başkan adayımız İsmet Yılmaz'ı destekledi. İşte AK Parti farkı bu. AK Parti meydana çıktı mı bir tek fire vermez.

"O GÜN HERKES HESAP İÇERİSİNDEYDİ"

O gün herkes hesap içerisindeydi. Onlar AK Parti'yi tanımamışlar. AK Parti erdemliler hareketidir ve hiçbir gizli pazarlığın esiri de olmamıştır, iradesini de teslim etmemiştir. Yine bu bloklaşma tartışmalarından sonra 20 Temmuz'da Suruç'ta DEAŞ'ın başlattığı terör eyleminden sonra, bölücü Terör örgütü ve DHKP-C de harekete geçti.

Birileri Türkiye'de karanlık tuzaklar içinde puslu havayla beslenerek sırtlarını teröre verdikleri iddiasında bulundular. HDP zihniyetine karşı, onları destekleyenlere karşı 23 Temmuz'da başlattığımız huzur ve demokrasi operasyonları, kamu düzenini ihdas edene kadar sonuna kadar devam edecektir. Bir kez daha sesleniyorum, bu vatanın birliği ve beraberliği, milletimizin huzuru, demokrasimizin mutlak anlamda hakim kılınması için inşallah başlattığımız huzur ve demokrasi operasyonu başarıya ulaşana kadar, sonuna kadar devam edecektir."

kaynak: haberler.com


Haber okunma sayısı: 1422
Haber eklenme tarihi : 21.09.2015 11:44YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


GENEL HABERLER

YAZARLAR

GÜNCEL

EVYAP NAKLİYAT TÜRKİYENİN HER YERİNDE

Evden Eve Nakliyat Evyap Nakliyat olarak yurtiçi veya ofisten ofise taşınmalarınızda, eşyalarınızın büyük bir dikkatle ve en yüksek

SAĞLIK

Ramazan'da beslenme önerileri

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşe Ceren Ayalp, Ramazan ayında gün içerisinde ihtiyaç duyulan enerjinin dengeli

SPOR

İspanya 90'da işi bitirdi

Ülkemizde düzenlenen FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası son 16 turu mücadelesinde İspanya, Meksika'yı 2-1'lik skor ile mağlup ederek çeyrek

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı