22 Ocak 2021 Cuma

Yüzde 50’yi evinde zorla tutuyorum

yuzde-50yi-evinde-zorla-tutuyorum

 

 Reuters muhabiri Birsen Altaylı’nın sorduğu sorular ve Başbakan Erdoğan’ın cevabı sonrasında gelişen o diyalog, dün sosyal medyada gündem oldu. İşte o diyalog:

- Altaylı: Sizin bu grupları tanımlarken bir ideolojik şey içine sokmanız, hareketi biraz küçümser tavırda olmanızın kitleleri daha fazla öfkelendirdiği yorumları var. Siz buna katılıyor musunuz? Bunlara ilişkin herhangi bir yumuşatıcı bir tavır içine girecek misiniz?

- Erdoğan: Önce ‘yumuşatıcı ifadeler’ ne olabilir bana onu öğretirseniz ben ona göre konuşurum.
- Altaylı: Ama bütün illerde eylemler var.
- Erdoğan: İllerde bu ideolojik yapıların uzantıları vadır. Ana muhalefet partisinin bütün toplumda Türkiye genelinde temsilcileri var. Onları ayağa kaldırmış olabilir. Aşırı uçların aynı şekilde belli illerde yapılanmaları var. Onlar devreye girmiş olabilir. Sizin aldığınız bir mesaj var mı?
- Altaylı: Toplumun yarıya yakın bir kesiminin hükümetin uyguladığı bazı uygulamalardan rahatsız olduğu mesajı alıyorum
- Erdoğan: Nedir söyle?
- Altaylı: Eğitimden tutun alkol yasasından, yasaklamalarından tutun herkesin kendisi ile ilgili bir yasağa karşı harekete geçmiş olarak görüyoruz. Çünkü bizim alanlarda gördüğümüz insanlar gerçekten hiçbir siyasi herhangi bir yere bağlı olmayan insanlar. Bence herkesi şaşırtan bu. Ayrıca alanlardaki bu insanların çoğu CHP’yi de desteklemiyor.
- Erdoğan: Bir dakika ya çok ilginç bir yere geldiniz. Burada şimdi hiç CHP yok. Peki kim var orada? Tespiti yapabildiniz mi?
- Altaylı: Gencecik insanlar var sokakta. Üniversite öğrencileri var.
- Erdoğan: Üniversite öğrencilerinin ideolojileri yok mu?
- Altaylı: Ev kadınları neden ayaklandı.
- Erdoğan: Bakın onların ideolojisi yok mu?
- Altaylı: Ama siz ana muhalefete bağlıyorsunuz
- Erdoğan: Şu anda evlerinde bizim zorla tuttuğumuz bu ülkenin en az yüzde 50’si var. Ve biz onlara diyoruz ki ‘aman sabırlı olun.’ Siz eğitime yönelik orada bir pankart mı gördünüz. Söyler misin bana. İşte Reuters’i böyle bilgilendiriyorsunuz.
- Altaylı: Hayır... Ben herkesin kendi...
-Erdoğan: Alkol yasağı yok, üzenlemesi vardır. Fransa’dan Reuters’in mensubusun. Fransa’daki uygulama bak.Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/yuzde-50-yi-evinde-zorla-tutuyorum/siyaset/detay/1718328/default.htmEtiketler: CHP , Türkiye , Fransa , olabilir , insanlar , diyoruz

Haber okunma sayısı: 6137
Haber eklenme tarihi : 04.06.2013 10:07YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


GENEL HABERLER

YAZARLAR

GÜNCEL

EVYAP NAKLİYAT TÜRKİYENİN HER YERİNDE

Evden Eve Nakliyat Evyap Nakliyat olarak yurtiçi veya ofisten ofise taşınmalarınızda, eşyalarınızın büyük bir dikkatle ve en yüksek

SAĞLIK

Ramazan'da beslenme önerileri

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşe Ceren Ayalp, Ramazan ayında gün içerisinde ihtiyaç duyulan enerjinin dengeli

SPOR

İspanya 90'da işi bitirdi

Ülkemizde düzenlenen FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası son 16 turu mücadelesinde İspanya, Meksika'yı 2-1'lik skor ile mağlup ederek çeyrek

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı